logo         

NÁVODY - RADY - TIPY » Montáž římské rolety
Návod na montáž římské rolety

Při montáži římské rolety do zdi:

  1. nosníky připevníme do zdi (otočná kolečka nahoře)
  2. zobáček uchycovacích otočných koleček kolmo ke zdi
  3. přiložíme profil rolety zespodu, vložíme kolečka kolmo do drážky na horní straně profilu
  4. otočením zobáčku vlevo se zajistí pevné uchycení

Při montáži římské rolety do stropu:

  1. uchycovací kolečko namontujeme do stropu
  2. přiložíme profil rolety zespodu, vložíme kolečka kolmo do drážky na horní straně profilu
  3. otočením zobáčku vlevo se zajistí pevné uchycení

Při demontáži římské rolety:

Při demontáži římské rolety otočíme pomocí šroubováku kolečkem zpět, zobáčkem dopředu a sundáme profil.

Římské rolety patří doslova mezi nejoblíbenější typ stínění oken a dveří dnešní doby a našimi zákazníky jsou vyžadovány stále častěji.Důvodem této úspěšnosti je jejich vysoce dekorativní charakter, kdy textilní materiál vytváří pravidelné vodorovné záhyby.

římská roleta rub 2 římská roleta rub 3

Při použití jakéhokoliv typu mechanismu je základem uchycení rolety na suchý zip, takže při čelním pohledu zůstává mechanismus ukrytý.Celková výška je rozpočítána na pravidelné díly, kde je vodorovně našita transparentní páska vzhůruřasící nebo s tunýlkem a kapsičkami.Tunýlek slouží navlečení výztužné laminátové tyčky, kapsičky využijeme při provlékání šňůrek sloužících k manipulaci s roletou (místo kapsiček lze také našít kroužky).Při protahování šňůrek je velice důležité dbát na pečlivé dodržení stejné vzdálenosti od okrajů podle umístění navíječů, tzn.aby šňůrky byly vedeny rovně ve svislém směru.Navlékání nám může ulehčit například čalounická jehla s velkým ouškem nebo háček. Po provlečení je ukotvíme pomocí bílých nebo transparentních zdrhovadel a uzlíku. Takto zhotovené rolety nám nejenom umožní tu správnou dekorativní funkci, ale usnadní i následnou údržbu.

římská roleta rub 5 římská roleta rub

Výhodou římských rolet je možnost praní na 30-40 stupňů podle typu použitého materiálu. Ze šňůrek stáhneme zdrhovadla (rozvážeme uzlíky), šňůrky opatrně vyvlékneme ( pozor při navíjení na navíječe, aby zůstala část šňůrky volně viset ) a sloupneme roletu ze suchého zipu na mechanismu. Z tunýlků pásek vysuneme výztužné pruty, odstraníme spodní závaží, zkrátka celou roletu odstrojíme. Pak už nic nebrání vyprání a vyžehlení rolety před další instalací.¨

Římské rolety je možné objednat ušité a zkompletované a včetně montáže. Pokud máte chuť sami se pustit do šití, jistě oceníte nabídku veškerých komponentů.V každém případě vám přejeme radost ze zajímavého a  dekorativního doplňku vašich oken.