logo         

Jak zastínit okna proti vedru.

Slunce máme rádi, ale vedro ne. Jak se ochránit před vedrem v interiéru a ještě si zvýšit komfort bydlení? Zvolte látku Black Out na okna. Je to technická textilie s nepropustným zátěrem ze zadní strany nebo elegantnější trojvrstvý typ, kdy je prostřední vrstva utkaná z černé tkaniny, která je vidět jen při důkladném zkoumání v místě střihu. Látka vypadá barevně stejně z obou stran a dá se použít na jakýkoliv typ závěsu. Navíc Vás ještě ochrání před světlem, denním, ale i třeba nočním osvětlením, teplem či hlukem zvenčí.

Pro moderní bydlení je znova vyhledávaná roleta například materiál ze skelných vláken potažených PVC. Zvládne odrazit až 90 procent tepla, a to přibližně za 600 až 900 korun za metr čtvereční.

Svislé látkové clony (screeny) jsou zajímavou variantou. Stíní a mohou se pochlubit nepřeberným množstvím barev. Screeny jsou tvořeny tkaninou, která dovede zcela omezit průnik sluneční energie, ale zároveň umožňuje světlu proudit do interiéru. Míru zastínění a průhledu ven volíme podle hustoty látky.

V ložnicích se vyplatí používat chladivé materiály na povlečení a ložní prádlo ze lnu. Len také výborně funguje jako oblečení v horkých dnech pro jeho úžasné vlastnosti.

K pocitu „chladu“ lze využít i barvy: studené odstíny vyvolávají pocit nižší teploty, dokonce až o 6 °C.