Novinky
04.02.2021
Pozvěte jaro do svých domovů
Udělejte třeba jen drobnou změnu a váš domov se může stát svěžím interiérem zářící v jarních barvách. Uvidíte, jak tato změna ovlivní vaší náladu. ... číst celé
14.09.2014
Jak správně zaměřit okna a montáž garnyží
Návod na zaměření oken pro záclony a závěsy: A - šířka oknaB - výška oknaC - překlad (od horního okna po strop)D - výška garnýže nad oknem (měřím... číst celé
12.08.2018
Vlastnosti lněných látek
Len je tradiční materiál a jako textilní surovina má z dnešního hlediska mnoho vynikajících vlastností. Dekorační tkaniny ze lnu působí chladně elegan... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Římské rolety do kuchyně

Velmi oblíbené použití v kuchyňském prostoru jsou římské rolety pro svoji praktičnost.

Římská roleta se stahuje zpravidla do 3/4 okna a to nám pomůže využít parapet nebo kuchyňskou pracovní plochu pro květiny či bylinky a pod.

Při realizaci římské rolety na obrázku jsem si pohrála s materiály. Na roletu je použito několik materiálů, které se vzájemně doplňují, což je můj nápad. Lze tak využít zbytky nebo posklávat více látek, které se Vám líbí a nemůžete si vybrat jen jednu.

Tomuto interiéru rozhodně barevnost dekoračních látek přidala na atraktivnosti a modernosti. Je to nové, originální a není to nuda ;-)

    nebo:       

Vlastnosti římské rolety:

  • Na římské rolety v základním provedení používáme stále oblíbenější kazetový mechanismus s brzdou, převodovkou a řetízkem.
  • Výztužné tyčky římské rolety můžeme vkládat do tunýlků ušitých přímo z látky, nebo na látku našít navlékací pásky pro tyčky - neporuší se tím vzor na látce.
  • Látka u římské rolety jepřipevněna k mechanismu suchým zipem, lehce se demontuje z mechanismu a následné vyčištění látky je velmi jednoduché. Velké množství materiálů římských rolet můžete prát na 30°C.
  • Látky pro římské rolety používáme ze záclonoviny, dekoračních látek dle požadavků a představy zákazníka.
  • Na římské rolety doporučujeme použít látky s vertikálními liniemi, rolety vybírejte mezi pruhy, kostkami a vzory, které se poskládáním nevytratí.
  • Římské rolety jsou nejvhodnější pro okna do 150 cm. Při širším okně je možno použít několik římských rolet vedle sebe.

     

   detail:   

 

Do kuchyně patří i další doplňky: rádi šijeme ubrusy ze záclonoviny (organzy) která nezakreje tvar stolu, ale zabrání nadměrnému špinění a opotřebení desky stolu. Obzvláště praktické jsou u skleněné desky.

A také prostírání vytvoří krásnou idylku u šálku čaje:

                    

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.