Římské rolety do kuchyně

Velmi oblíbené použití římské rolety pro svoji praktičnost je v kuchyňském prostoru.

Římská roleta se stahuje zpravidla do 3/4 okna a to nám pomůže využít parapet nebo kuchyňskou pracovní plochu pro květiny či bylinky a pod.

Při realizaci římské rolety na obrázku jsem si pohrála s materiály. Na roletu je použito několik materiálů, které se vzájemně doplňují, což je můj nápad. Lze tak využít zbytky nebo posklávat více látek, které se Vám líbí a nemůžete si vybrat jen jednu.

Tomuto interiéru rozhodně barevnost dekoračních látek přidala na atraktivnosti a modernosti. Je to nové, originální a není to nuda ;-)

 

Vlastnosti římské rolety:

  • Na římské rolety v základním provedení používáme stále oblíbenější kazetový mechanismus s brzdou, převodovkou a řetízkem.
  • Výztužné tyčky římské rolety můžeme vkládat do tunýlků ušitých přímo z látky, nebo na látku našít navlékací pásky pro tyčky - neporuší se tím vzor na látce.
  • Látka u římské rolety jepřipevněna k mechanismu suchým zipem, lehce se demontuje z mechanismu a následné vyčištění látky je velmi jednoduché. Velké množství materiálů římských rolet můžete prát na 30°C.
  • Látky pro římské rolety používáme ze záclony, dekoračních závěsy nebo roletovinu pro římské rolety, dle požadavků a představy zákazníka.
  • Na římské rolety doporučujeme použít látky s vertikálními liniemi, rolety vybírejte mezi pruhy, kostkami a vzory, které se poskládáním nevytratí.
  • Římské rolety jsou nejvhodnější pro okna do 150 cm. Při širším okně je možno použít několik římských rolet vedle sebe.

A do kuchyně patří i další doplňky: rádi šijeme ubrusy ze záclonoviny (organzy) která nezakreje tvar stolu, ale zabrání nadměrnému špinění a opotřebení desky stolu.

A také prostírání vytvoří krásnou idylku u šálku čaje:

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.