Novinky
18.12.2021
Ceny garnyží a dekoračních látek zatím držím, ale zdraží
Vážení a milí zákazníci, podobně jako v jiných oborech postihuje nutné zdražování i sektor garnýží a dekoračních látek. U ilen.cz ale zatím MÁTE ŠANC... číst celé
06.09.2014
Rady pro výběr záclon a závěsů
Záclony a závěsy obvykle nekupujete příliš často, navíc (pokud má být výsledek skutečně hezký) není to zrovna levná záležitost. Proto Vám přinášíme al... číst celé
14.09.2014
Jak správně zaměřit okna a montáž garnyží
Návod na zaměření oken pro záclony a závěsy: A - šířka oknaB - výška oknaC - překlad (od horního okna po strop)D - výška garnýže nad oknem (měřím... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Ložnice snů
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣
Relax začíná doma. Tvé tělo je vzácné, protože v sobě skrývá tvou mysl a ducha. Vnitřní klid začíná uvolněným tělem. Jeden z důvodů, proč miluji svoji práci je ten, že vytvořím krásně prostředí, kde konečným výsledkem je RELAX!
 
  
 
V této ložnici jsem otočila obvyklé pořadí 1.záclona a 2.závěs do místnosti a udělala jsem to obráceně. Krásná záclona je hlavní dekorací a pod ní je jednoduchý závěs. Dekorační polštářky jsou také ušity z dvojité látky líc je ze záclonoviny a je lemovaný saténovým šikmým proužkem
Nebesa a baldachýny

Tradice postelí s nebesy sahá do daleké minulosti. Éra tzv.nebes či baldachýnů se zavedla hlavně z praktických důvodů v bohatých rodinách. Baldachýn nad lůžkem chránil před komáry, štěnicemi padajícími ze stropu a samozřejmě také před zvědavci. Teprve časem se nebesa dostávala i do obyčejných rodin, to když si lidé uvědomili jejich další vysoce ceněnou funkci – dokázala totiž uchovávat teplo.

Ložnice by měla být uklidňující místo pro pár. Nebesa dnes poskytují soukromí a vyzývají především svou nápaditostí a dekorací.

     

Nebesa působí efektně - tyto jsem realizovala v garnihotelu Romantick v Českém Krumlově.

V podvědomí lidí jsou nebesa často spojována s romantickými představami a až kýčovitými obrazy. Takový styl však u těchto textilií dávno nedominuje. Design je velmi střídmý, spíše lehký a vzdušný. Preferuje se jednoduchý baldachýn. Plní estetickou funkci a současně se velmi jednoduše udržuje a pere, což zabraňuje usazování prachu.

Pravdou je, že po loži s nebesy touží především dospívající slečny, které prahnou po kousku vlastního soukromí. 
Pokud jste zatoužili vrátit se do snových a pohádkových představ, není nic jednoduššího, než si pořídit nebesa snů do ložnice.

V ložnici bystě měli svou pozornost dále zaměřit také na ložní prádlo. V naší nabídce ložního prádla máme mnoho velikostí a druhů, které jsou z kvalitního materiálu - ten voní (ne jako "odér" z levných matriálů a druhotně zpracovaných polyesterů ;-). Kvalitní materiál pohladí po těle a výborně se udržuje, pere, je nežehlivý a má dlouhou životnost.

Součástí romanticky laděné ložnice by mělo být i několik svíček, měkké ozdobné polštářky,přehozy...

Pokud se přesto necítíte pro zdobnější styl, pro začátek stačí umístnit pruh látky nad postel nebo dva pruhy látek, které vedou od stropu za noční stolky. Uchycení na stěnu je jednoduché a postačí k tomu suchý zip.

Tuto dekoraci z organzy a se vzorem macešek jsem realizovala v garnihotelu Romantick v Českém Krumlově.

 

Co myslíte, bylo by vám tady dobře?

Zde jsou další nápady na romantické, ale i funkční řešení stěny za postelí:

Stěnu za postelí pokrývá nařasená látka.

             

 

Zde je ukázka moderní ložnice designed by Ilen:

Začalo to krásným ložním povlečením, které se skvěle hodilo k tapetě a pak už stačilo jedno odpoledne a proměna byla hotová ;-)

Před přeměnou:                                                                                 Po proměně:

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz