Novinky
18.12.2021
Ceny garnyží a dekoračních látek zatím držím, ale zdraží
Vážení a milí zákazníci, podobně jako v jiných oborech postihuje nutné zdražování i sektor garnýží a dekoračních látek. U ilen.cz ale zatím MÁTE ŠANC... číst celé
06.09.2014
Rady pro výběr záclon a závěsů
Záclony a závěsy obvykle nekupujete příliš často, navíc (pokud má být výsledek skutečně hezký) není to zrovna levná záležitost. Proto Vám přinášíme al... číst celé
14.09.2014
Jak správně zaměřit okna a montáž garnyží
Návod na zaměření oken pro záclony a závěsy: A - šířka oknaB - výška oknaC - překlad (od horního okna po strop)D - výška garnýže nad oknem (měřím... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Záclonová vertikální žaluzie

Zastínění záclonovou žaluzií je originální a variabilní výrobek, který v sobě spojuje několik výhod najednou. Skládá se z vodící lišty, svislých lamel a dekorační tkaniny. Jednoduchým naklápěním lamel je možné volit mezi dekorační záclonou, lehkým přistíněním nebo úplným zacloněním.

zaclonová žaluzie návod9

Výrobek nabízí revoluční řešení dekorace okna. Pokud zůstanou lamely kolmé na okenní otvor, plní žaluzie funkci pravidelně řasené vysoce elegantní záclony. Postupným natáčením lamel docílíme nejdříve částečného, posléze téměř úplného zatemnění. Díky uchycení záclony na profilu vertikální žaluzie, je možné záclonu pomocí standardního ovládání roztahovat jako by šlo o klasickou vertikální žaluzii. Tedy buď jako oponu, nebo ke straně.

 

Cena:

Na první pohled je zákazník vyšší cenou zaskočen. Pokud si ale porovná standardní řešení okna v domácnosti, velice brzy dojde překvapivému závěru. Záclonovou žaluzií ušetří cca 1/5 z ceny a ještě získá nesrovnatelně elegantnější zastínění s taháním.

 

 

Standardní okno

 • Záclonová tyč (bez tahání)
 • Záclona (přes den – řasení 1:2)
 • závěs (na večer - řasení 1:2)

- nutné přičíst ceny za šití minimálně 3 kusů (1 záclona, 2x závěs), montáž tyče, věšení

Záclonová žaluzie

 • Záclona (1:3,6), závěs, garnyž (s taháním!)

- šití v jednom kuse, montáž, aranžování

 

Údržba:

Oproti klasickým lamelám vertikálních žaluzií, které se příliš čistit nedají, je záclonová žaluzie snadno snímatelná. Záclona se odepne a vypere a plastové lamely se umyjí vlhkým hadrem.

 

Upozornění:

U záclonové žaluzie hmota stažených lamel zabírá prostor o velikosti 20% celkové šíře. Výpočtový vzorec pro navýšení šíře o toto procento je:

Výsledná šíře = šíře okna / (1-0,2) !

 

Komponenty záclonové žaluzie:

 • Profil klasické vertikální žaluzie s taháním
 • Plastové lamely (PVC) s otvory pro druky
 • Záclona s řasící páskou opatřenou druky
 • Cvočky pro spodní fixaci
 • Konzolky pro montáž do stěny (stropu)
 • Montážní materiál
 • Těžítko k tahací šňůře

zaclonová žaluzie návod2zaclonová žaluzie návod7

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz