Novinky
18.12.2021
Ceny garnyží a dekoračních látek zatím držím, ale zdraží
Vážení a milí zákazníci, podobně jako v jiných oborech postihuje nutné zdražování i sektor garnýží a dekoračních látek. U ilen.cz ale zatím MÁTE ŠANC... číst celé
06.09.2014
Rady pro výběr záclon a závěsů
Záclony a závěsy obvykle nekupujete příliš často, navíc (pokud má být výsledek skutečně hezký) není to zrovna levná záležitost. Proto Vám přinášíme al... číst celé
14.09.2014
Jak správně zaměřit okna a montáž garnyží
Návod na zaměření oken pro záclony a závěsy: A - šířka oknaB - výška oknaC - překlad (od horního okna po strop)D - výška garnýže nad oknem (měřím... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Závěsy

Nejkrásnější zastínění oken jsou rozhodně  závěsy. Byly už v antických dobách a jsou, pokud se dobře vyberou, velmi elegantní a útulné.

Nabízíme je i ve stejných dezénech jako záclony a tím docílíme příjemného sladění Vašeho in interiéru.

Závěsové látky jsou obvykle v šířkách 140 cm nebo 150 cm, někteří výrobci nabízejí látky i v dvojnásobných šířkách (280cm či 300 cm)Můžete si vybrat z této nabídky: 

- Závěsy dekorativní

 • Tyto závěsy jsou vyrobeny z průsvitných voálů. Slouží ke zvýraznění a podtržení záclony ve Vašem interiéru. Dají se také použít k oživení interiéru i bez záclon.

Závěsy stínící

 • Tyto závěsy slouží k zastínění interiéru a jsou z hustějších látek (vyšší gramáže). Máme v nabídce vzorované i jednobarevné závěsy v pestré škále barevných odstínů.

Závěsy přírodní

 • Tyto závěsy jsou vyrobeny buď z přírodních materiálů nebo ze směsi bavlny či lnu a polyesteru, takže přírodní materiály vzhledově připomínají.  Příměs polyesteru zaručuje jejich jednodušší údržbu (nemačkavost) a větší odolnost a trvanlivost. Hodí se do rustikálních  interiérů ale i ultramoderních interiérů.

Závěsy z žinylky a sametu

 • Tyto závěsy jsou s vyšší gramáží, jejichž povrch má zřetelnou žinylkovou nebo sametovou strukturu, v současné době se v bytových interiérech nepoužívají tak často. Mají ovšem velmi dobré izolační vlastnosti, chrání před únikem tepla či dobře tlumí zvuky z okolí. Tyto látky jsou využívány především pro opony v divadlech, kinech, velké společenské místnosti...

Závěsy hedvábné

 • Tyto závěsy jsou z velmi luxusního materiálu, který je ovšem náročný na údržbu pro  jeho ochranu před sluncem je doporučeno jej podšívkovat. Často je hedvábný vzhled napodobován látkami z umělých polyesterových materiálů, jejichž údržba je daleko jednodušší.

Závěsy creshované

 • Tyto závěsy se vyznačují se pomačkaným vzhledem, jsou tedy velmi jednoduché na údržbu, žehlení je u těchto materiálů většinou nežádoucí.

- Závěsy blackout. sunout

 • Tyto závěsy jsou 100% zatemňující a na trhu teprve krátce a získávají si stále větší počet příznivců. Jsou jednobarevné i s potiskem či plastickým vzorem a opět máme širokou paletu barevných odstínů. Slouží k plnému zastínění Vašeho interiéru a chrání ho před nadměrným teplem z venku a je izolační.

- Závěsy dimout

 • Jedná se o setkávané materiály, jejich zatemnění není úplně - stoprocentní (procento zatemnění je kolem 95 %), dají se využít rovněž jako podšívky k běžným dekoračním látkám nebo jako samostatné závěsy. Mohou být jednobarevné, s potiskem či vytlačovanými vzory.

Závěsy nehořlavé

 • Tyto závěsy jsou buď jako materiály s povrchovou nehořlavou ochranou, která se opakovaným praním a opotřebováním materiálu snižuje nebo materiály s nehořlavými vlákny trevira-CS, které obsahují přísady zpomalující hoření a u kterých se nevytrácí protipožární ochrana v důsledku stárnutí nebo vlivem praní. Tato vlákna nevzplanou, pouze se teplem roztaví, před použitím musí být testována a následně schválena podle příslušných právních předpisů konkrétní země. Používají se do hotelů, ubytoven, veřejných i privátních prostor.

Závěsy bioaktiv

 • Tyto závěsy jsou z antibakteriální látky vhodné především do nemocnic či pečovatelských zařízení pro seniory nebo jedince s oslabeným imunitním systémem. U těchto látek je prokázána redukce bakterií z povrchu textilií a jimi vyvolávaných alergických reakcí.

Závěsy Air

 • Tyto závěsy jsou odstraňují ze vzduchu nepříjemné zápachy a škodlivé látky jako formaldehyd, acetaldehyd, nikotin. Fungují na principu katalyzátoru a škodlivé látky přeměňují na netoxické.

Závěsy i pro alergiky

 • Tyto závěsy mají antistatické vlastnosti. Přináší zejména snazší údržbu. Částečně lze dosáhnout i nástřikem.

 

V našem studiu naleznete mnoho dekoračních látek vhodných pro zhotovení závěsů. Zde je jen malá ochutnávka: závěsy

 

  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz