Novinky
18.12.2021
Ceny garnyží a dekoračních látek zatím držím, ale zdraží
Vážení a milí zákazníci, podobně jako v jiných oborech postihuje nutné zdražování i sektor garnýží a dekoračních látek. U ilen.cz ale zatím MÁTE ŠANC... číst celé
06.09.2014
Rady pro výběr záclon a závěsů
Záclony a závěsy obvykle nekupujete příliš často, navíc (pokud má být výsledek skutečně hezký) není to zrovna levná záležitost. Proto Vám přinášíme al... číst celé
14.09.2014
Jak správně zaměřit okna a montáž garnyží
Návod na zaměření oken pro záclony a závěsy: A - šířka oknaB - výška oknaC - překlad (od horního okna po strop)D - výška garnýže nad oknem (měřím... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Vlastnosti lněných látek
12.08.2018

Len je tradiční materiál a jako textilní surovina má z dnešního hlediska mnoho vynikajících vlastností. Dekorační tkaniny ze lnu působí chladně elegantním dojmem – nikoli však studeně, nýbrž ušlechtile. Velmi dobře snášejí praní, působí antibakteriálně a jsou mimořádně vhodné pro alergiky – odolávají prachu, plísním i pylům a nevyžadují tedy ani tak časté praní. Dobře propouští vzduch a pohlcují vlhkost. Lněné textilie stárnou mnohem pomaleji než bavlna nebo syntetická vlákna, naopak delším užíváním získávají větší jemnost při zachování původní pevnosti vlákna. Bez nadsázky lze říci, že výrobky z lněných látek jsou věčné a dědí se z generace na generaci. Skvělé vlastnosti lnu půsibí i léčivě - má nejvyšší energetickou vibraci ze všech přírodních vláken, umožňuje cítit se skvěle.

- známé jsou masážní vlastnosti, stimuluje krevní oběh, ovlivňuje kardiovaskulární systém, nervy, svaly

- při bolestech svalů pomůže zábal ze lněné látky (možno navlhčit)

- najdeme ho v medicíně pro šití ran uvnitř těla - má podobnou stavbu buňky jako ta lidská

- budete-li oblékat své děti do lněného oblečení bude, mimo jiné,  mnohem klidnější a hodnější

- ve lněném oblečení se potíme  1,5 x méně než v bavlněném a 2x méně než ve viskóze

- termoregulace - vodivost - tepla je u lnu 5x větší než u bavlny a vlny, 19x větší než u hedvábí

- len skvělě udržuje teplo, proto není jenom na léto !

- vlákna tkaniny obsahují oleje, které toto vlákno chrání a zároveň, při nošení, léčí i naše tělo.

- je ekologický, plně recyklovatelný, biologicky odbouratelný, nepotřebuje hnojit a ošetřovat pesticidy. Pro výrobu lněných tkanin nejsou     třeba chemické úpravy jako u  tkanin jiných.

- je nejsilnějším a nejpevnějším textilním vláknem, má podobnou sílu v tahu jako některé typy oceli, nejvíce sil má za mokra.

Cena lněné suroviny je sice vyšší, ale v pevnosti, trvanlivosti a odolnosti materiálu nemá konkurenci!

Proto jsme si len tolik oblíbili a rádi z něj šijeme různé výrobky. Kdo ho jednou zkusil už nechce nic jiného. Nové kolekce bytových textilií jsou odvážně elegantní, s určitou jednoduchostí, která je typická u výrobků ze lnu. Přírodní barvy i struktury signalizují návrat k čisté přírodě.

Jsme malou výrobní společností. Výrobky jsou zhotovovány ručně v malých originálních a jedinečných sériích. Sortiment průběžně doplňujeme a pokud nejsou jednotlivé výrobky momentálně skladem, jsme schopni je vyrobit do 5-7 dní.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz